sobota, 21 lipca 2018r., Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Poczesna sukcesy zdjęcia e-learning kontakt   Realizacja akcji FARE
w Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej

     W tym roku realizację Tygodnia Akcji Fare 2016 rozpoczęliśmy meczem piłki nożnej- derby Gminy Poczesna. Mecz został rozegrany w sobotnie popołudnie 08.10. 2016 roku, na boisku gminnym Gromu Poczesna, pomiędzy drużynami Grom Poczesna i Huta Stara B Olimpia. Mecz rozegrano w ramach 10 kolejki ligi okręgowej trampkarzy. Po zaciętym meczu lepsi okazali się goście wygrywając 5-3. Wiemy, że główne działania projektu mają się odbywać w terminie 06-20.10.2016, jednak uczniowie naszego Gimnazjum z dużym entuzjazmem rozpoczęli przygotowania dużo wcześniej.
Sama informacja o przyznaniu nam grantu, wywołała wielką radość wśród młodzieży, ponieważ piłka nożna w naszej szkole, cieszy się dużą popularnością. Chcieliśmy przygotować wszystkie elementy naszego projektu jak najlepiej. Pierwszym działaniem, jakie podjęliśmy już pod koniec września, było powołanie zespołów, w których mieliśmy zamiar realizować wytyczone cele i zadania. Utworzyliśmy koło redakcyjne, zespół odpowiedzialny za szatę graficzną gazetki szkolnej.
    Od 6 października 2016 dziewczęta jeżdżą ze mną oraz z zawodnikami na każdy mecz, aby móc go potem opisać w naszym fanzinie. Powołaliśmy również zespół uczennic, które będą odpowiedzialne za dekoracje i przygotowanie gazetek ściennych, na szkolnych korytarzach. W dniu 10.10.2016 roku, odbyła się prelekcja dotycząca sprzeciwu wobec rasizmu oraz dyskryminacji, dla wszystkich uczniów naszego Gimnazjum. Program Tygodnia Fare jest bogaty w wydarzenia sportowe.
    W dniu 12 października 2016, chcieliśmy aktywnie wziąć udział w przeciwdziałaniu problemom społecznym: rasizmowi, neofaszyzmowi, ksenofobii, nietolerancji. promowaniu wielokulturowości w sporcie. Zorganizowaliśmy antyrasistowską oprawę na stadionie, stworzyliśmy i rozpowszechniliśmy podczas meczów materiały przeciwdziałające dyskryminacji.
    Powstał wspólny projekt między naszą szkołą a szkołą w Kamienicy Polskiej oraz z lokalnymi mniejszościami narodowymi i etnicznymi, zaangażowaliśmy graczy miejscowego klubu do promocji wielokulturowości. Wybrani uczniowie przeprowadzili ze sobą krótkie wywiady na temat rasizmu, homofonii i ksenofobii. Każdy miał prawo powiedzieć to, co tak naprawdę sądzi na ten temat. Zgodnie wszyscy twierdzili, że w Polsce jest miejsce dla ludzi o odmiennej rasie. Po krótkich reportażach przyszedł czas na zdjęcia z plakatami, które wyrażały nas sprzeciw przeciwko rasizmowi.

Iwona Skorupa
Gimnazjum Poczesna
Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
42-262 Kolonia Poczesna
ul. Bankowa 7
tel./fax 0-34 3274873


Wi-Fi dla szkół

Szkoła uzyskała
Znak Jakości Interkl@sa
na 2 lata szkolne 2011/2012, 2012/2013


Szkoła uzyskała
Znak Jakości Interkl@sa
na 2 lata szkolne 2009/2010, 2010/2011

Szkoła uzyskała
Znak Jakości Interkl@sa
na rok szkolny 2008/2009

Certyfikat Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej.
uwagi z dzienniczków

"Ukradł dziennik lekcyjny, nie chce oddać i żąda okupu."

© Copyright 2002-2016 Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Poczesnej