sobota, 11 lipca 2020r., Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
Poczesna sukcesy zdjęcia e-learning kontakt   Projekt GIGS


    Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego przystąpiło do międzynarodowego projektu GIGS ("Girls Go Into Global STEM") realizowanego w ramach europejskiego programu Erasmus + KA2. (STEM to angielski skrót określający przedmioty ścisłe: Science + Technology + Engineering + Maths) Projekt ma na celu zwiększenie zaangażowania uczniów w naukę przedmiotów ścisłych, a w szczególności zachęcanie dziewcząt do poszerzania wiedzy i umiejętności z w/w przedmiotów. Uczennice i uczniowie gimnazjum będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat problemów globalnych i ich możliwych rozwiązaniach, przy użyciu technologii (zajęcia będą realizowane w oparciu oprzedmioty ścisłe). W jego ramach uczniowie i nauczyciele zaangażowani w projekt będą tworzyć materiały edukacyjne, testować je, uczestniczyć w wymianach międzynarodowych.
    Projekt zaplanowano na lata 2016 - 2019, natomiast rozpoczął się we wrześniu br. Koordynatorem projektu jest Uniwersytet w Hull (Wielka Brytania), zaś instytucjami partnerskimi jest osiem organizacji i szkół z różnych państw Europy; wśród nich, tylko jedna szkoła w Polsce - Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej. Instytucjami partnerskimi są szkoły z Wielkiej Brytanii, Cypru, Szwecji, szwedzki Uniwersytet w Boras, Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy, oraz organizacje CARDET z Cypru i Practical Action z Wielkiej Brytanii.
    W działania zaangażowani będą uczniowie i uczennice z kilku krajów, którzy w trakcie spotkań warsztatowych, a także poprzez internet będą tworzyć e - booki, modele. Zagadnieniem globalnym, które będzie szerzej opracowywane w gimnazjum w Poczesnej są zmiany klimatu i ich wpływ na ludzi na całym świecie, a w szczególności na mieszkańców Globalnego Południa. Projekt w gimnazjum koordynuje p. Michał Szczepanik oraz p. Katarzyna Kołodziejczyk. W listopadzie p. Kołodziejczyk uczestniczyła w spotkaniu roboczym, które odbyło się w Uniwersytecie w Hull.


Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
42-262 Kolonia Poczesna
ul. Bankowa 7
tel./fax 0-34 3274873


Wi-Fi dla szkół

Szkoła uzyskała
Znak Jakości Interkl@sa
na 2 lata szkolne 2011/2012, 2012/2013


Szkoła uzyskała
Znak Jakości Interkl@sa
na 2 lata szkolne 2009/2010, 2010/2011

Szkoła uzyskała
Znak Jakości Interkl@sa
na rok szkolny 2008/2009

Certyfikat Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej.
uwagi z dzienniczków

"Ukradł sedes z ubikacji szkolnej i przechowuje go w plecaku."

© Copyright 2002-2016 Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Poczesnej